Początki

Historia firmy sięga 1983 roku, w którym powstał jednoosobowy zakład rzemieślniczy pod nazwą „Zakład Sitodruku” Jędrzej Kowalski. Główną działalnością było wytwarzanie nalepek i etykiet na papierze i folii samoprzylepnej. Od roku 1988 firma nosi nazwę „Zakład Sitodruku POLAN” Jędrzej Kowalski i od tej chwili zatrudnia pracowników.
W 1990 roku działalność rozszerzono o prace introligatorskie. Produkowano wówczas segregatory biurowe i materiały szkolne w znaczących nakładach. Prowadzono również działalność handlową (hurtownia materiałów pomocniczych dla poligrafii oraz folii i papierów samoprzylepnych).

Rozwój

Po koniec 1996 roku zakupiona została pięciokolorowa offsetowa maszyna drukarska firmy Polly. Dzięki temu asortyment produkcji zakładu został znacznie powiększony i obejmował druk, uszlachetnianie wydruków i introligatorstwo. Naszymi klientami w większości stały się agencje reklamowe będące polskimi oddziałami agencji zagranicznych (GREY Warszawa Sp. z o.o., McCann Communications Sp. z o.o., J. Walter Thompson PARINTEX Sp. z o.o., BBDO Warszawa).
Wysokie wymagania jakościowe i terminowe stawiane przez agencje spowodowały specjalizację zakładu w wykonywaniu drukowanych materiałów reklamowych. Firma zatrudniała i zatrudnia doświadczonych i sprawdzonych specjalistów oraz stabilną załogę pomocniczą.
Od 2001 roku firma działa w zakupionych obiektach likwidowanego wówczas Zakładu Aparatury Elektrycznej EFA w Glinie koło Otwocka. Zakład posiada szereg maszyn introligatorskich do uszlachetniania i wykańczania wydruków, jak również maszyny niezbędne do oprawy twardej, linię oprawy zeszytowej oraz kaszerówkę.

Firma rodzinna

Od 2005 roku firma stała się spółką rodzinną pod nazwą POLAN sc Jędrzej Kowalski, Joanna Ludwińska-Łojewska. W 2014 roku nastapiło dalsze przekształcenie firmy - do spółki została wprowadzona Bogumiła Ludwińska. Obecnie firma nosi nazwę POLAN sc Bogumiła Ludwińska, Joanna Ludwińska-Łojewska. Mimo zmian personalnych spółka jest w dalszym ciągu Firmą Rodzinną.

Obecnie

Obecnie główna działalność zakładu to produkcja ekskluzywnych opakowań prezentacyjnych. Zajmujemy się również drukiem i oprawą książek oraz produkcją wszelkich materiałów reklamowych: katalogi, broszury, plakaty, standy, stojaki, owijki paletowe etc. W przypadku dużych zamówień wykonujemy kooperacje z drukarniami partnerskimi. W swoim dorobku posiadamy prace dla znanych w świecie producentów, takich jak Danfoss, Coca-Cola, Finlandia, Absolut, Bonduelle, Galderma, Boehringer Ingelheim.